6. sınıf matematik 1. dönem 2. yazılı 4. senaryo meb soruları

Örnek 04 / 05

Soru: Bir markette 1 kg elma 8 TL'dir. 3,5 kg elma alan bir kişi kaç TL öder?

Çözüm:

  • 1 kg elma = 8 TL olduğundan, 3,5 kg elmanın fiyatı: $3,5 \times 8$
  • Çarpımı yapalım: $3,5 \times 8 = 28$
  • Cevap: 3,5 kg elma için 28 TL ödenir.

1 2 3 4 5