Soru: Bir markette 1 kg elma 4,75 TL'dir. Ayşe 2,5 kg elma aldığında kaç TL öder?
Çözüm:
1. Adım: 1 kg elmanın fiyatı = 4,75 TL
2. Adım: Alınan miktar = 2,5 kg
3. Adım: Toplam ödeme = 4,75 × 2,5
4,75 × 2,5 = 11,875 TL
4. Adım: Para biriminde iki basamak yeterli olduğu için 11,88 TL öder.