Bir markette kilogramı \( 12 \) TL olan elmalardan \( 3 \) kg, kilogramı \( 15 \) TL olan muzlardan \( 2 \) kg ve bir kutu meyve suyu alan Ayşe, kasiyere \( 100 \) TL verdi ve \( 14 \) TL para üstü aldı. Buna göre, bir kutu meyve suyunun fiyatı kaç TL'dir?
Çözüm:💡 Bu problemi çözmek için önce toplam harcamayı bulmalı, sonra meyve suyunun fiyatını hesaplamalıyız.
✅ Sonuç olarak, bir kutu meyve suyunun fiyatı 20 TL'dir.