2. Sınıf Paralarla İlgili Problemler Nasıl Çözülür? Test 1

Soru 04 / 10

Bir manav 2 kg elma ve 3 kg portakal alan bir müşteriye 18 TL ödemiştir. Başka bir gün 3 kg elma ve 2 kg portakal alan aynı müşteriye 17 TL ödemiştir. Buna göre 1 kg elma ve 1 kg portakalın toplam fiyatı kaç TL'dir?

A) 6
B) 7
C) 8
D) 9
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10