2. sınıf matematik paralarımız Türk Lirası ve kuruş konu anlatımı Test 1

Soru 01 / 10

Bir markette 1 TL 25 kuruşa ekmek, 75 kuruşa su ve 2 TL 50 kuruşa peynir satılmaktadır.
Bu marketten 2 ekmek, 1 su ve 1 peynir alan bir kişi kaç TL öder?

A) 4 TL
B) 5 TL
C) 5 TL 25 kuruş
D) 6 TL
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10