Doğrusal Fonksiyonlarla İlgili Çözümlü Sorular ve Pratik Yöntemler Test 1
Soru 04 / 10
Bir markette satılan ürünlerin fiyatlarıyla ilgili olarak: 2 kg elma ve 3 kg portakal 45 TL, 4 kg elma ve 1 kg portakal 47 TL'dir. Buna göre 1 kg elma ve 1 kg portakalın toplam fiyatı kaç TL'dir?